Sadarbība/

Ēdiens un kopābūšana

Mielasts ir neatņemama svētku un ballīšu sastāvdaļa, ar ēdieniem un dzērieniem atzīmējam īpašus brīžus, sasniegumus darbā un privātajā dzīvē. Profesionālajā dzīvē izklaidi, atpūtu un socializēšanos ierasts apvienot ne tikai ar mielastu, bet arī ar kaut ko noderīgu un pamācošu. Piedāvāju interesantu papildinājumu korporatīviem pasākumiem – papildināt mielastu ar vērtīgām gastronomijas zināšanām, izklaidi pārvēršot par jaunu prasmju apguvi. Ņemot vērā, ka ne vienmēr ir iespēja tikties klātienē, gastronomiskie pasākumi var tikt rīkoti attālināti.

Ediens un kultura badge

Interaktīva lekcija Latvijas gastronomiskais kods

Tiešsaistes lekcija ar konkursiem un spēlēm. Izvēloties klātienes formātu, var apvienot ar dažādu Latvijas produktu degustāciju. Lekcija var notikt arī angļu valodā.

Dalībnieki uzzina vairāk par tradicionālajiem ēdieniem, piemēram, Jāņu sieru, rudzu maizi, alu, reģionālajiem ēdieniem, piemēram, sklandrausi, Liepājas menciņiem, Latgales asuškām un citiem, kā arī gūst priekšstatu par senajiem, izzūdošajiem ēdieniem: kaņepju staks, pūtelis, skābputra. Lekcijā ietverta informācija par gadskārtu un svētku svinēšanu, var fokusēties tikai uz Ziemassvētkiem, Jāņiem vai citiem svētkiem, atkarībā no gadalaika. Lekciju papildina bagātīgs ilustrāciju klāsts, saistoši piemēri no literatūras, preses un citiem avotiem, kas atsedz Latvijas gastronomisko kodu.

Mērķis: Iepazīstināt starptautisku komandu darbiniekus ar Latvijas virtuves raksturīgajiem produktiem un ēdieniem, veicināt komandas saliedēšanos. Sniegt informāciju diasporas kolektīviem par latvisko kulināro identitāti.

Auditorija: Starptautiskas komandas, diasporas kolektīvi.

Virtuāla gastronomijas darbnīca Rasols un Zoom

Izklaidējošs un izglītojošs garšu piedzīvojums, neizejot no savas virtuves. 2-3 stundas ilga darbnīca 8-15 cilvēku lielai komandai. 

Darbnīcā tiks pagatavots rasols pēc 100 gadu senas receptes. Rasols ir viens no plašāk zināmajiem Latvijas ēdieniem, turklāt par to katram ir savs viedoklis, kas raisa interesantas diskusijas. Darbnīca ir interaktīva – dalībnieki ir iesaistīti procesā, komunikācijā tiek izmantoti mūsdienīgi digitālie rīki. Dalībnieki izzina ēdiena vēsturi un tā lomu mūsu sadzīvē un kultūrā, turklāt var darboties radoši – gan paši gatavojot ēdienu, gan to dekorējot un fotografējot. 

Mērķis: Saliedēt komandas attālināta darba apstākļos un uzturēt sociālo dzīvi apstākļos, kad nav iespējams satikties klātienē.

Auditorija: Dažādu uzņēmumu komandas, draugu un paziņu grupas.